השירותים שלנו

כאן תמצאו שירותי ייעוץ, אבחון וטיפול בלקויות למידה ובהפרעות קשב וריכוז.

אבחון קשב וריכוז

מבדק ה-MOXO, מבדק ממוחשב המסייע באבחון מוקדם של הפרעת קשב וריכוז (ADHD) וכולל מערכת מסיחים שמיעתיים וחזותיים.
למבדק שתי גרסאות: מבדק לילדים בגילאי 6-12 (15 דקות) ומבדק מבוגרים בגילאי 13-70 (18.5 דקות). המבדק מבוסס תמונה ללא מגבלות שפה.

המדדים הנמדדים במבדק ה –MOXO הינם קשב, תזמון, אימפולסיביות והיפראקטיביות. בתום המבדק מתקבל פרופיל קשבי של הנבדק, התוצאות הנן אובייקטיביות וישנה השוואה מידית של תוצאות הפרופיל הקשב לנורמה ישראלית ובינלאומית עדכנית.

אבחון דידקטי

אבחון דידקטי עוסק ובודק את היכולת הלימודית ונעשה כחלק מהערכה כוללת של ליקויי למידה, במהלך האבחון ייבדק התפקוד בקריאה, כתיבה, הבנת הנקרא ,מתמטיקה ואנגלית. בנוסף בודק האבחון האם גורמים נוספים, כמו: גורמי קשב, תפקודי זיכרון וחשיבה, משפיעים על תפקודיו הלימודיים של הילד. כמו כן ייבדק האם נדרש המשך אבחון לבירור אותם גורמים.

לדוגמא: ייבדק האם הפרעות קשב וריכוז הן אלו המנמיכות את הישגיו הלימודיים של המאובחן והאם נדרש המשך בירור נוירולוגי.

במידה ויתגלו לקויות למידה, תינתן המלצה לבניית תכנית התערבות בהתאם לצרכים.

אבחון פסיכו-דידקטי

אבחון פסיכו-דידקטי מעניק לילדיכם תמונת מצב על קשייו מכל התחומים ובעיקר בתחום הלימודי, ומנחה את ההורים בבניית תכנית עבור ילדיכם.

אבחון פסיכו-דידקטי מורכב משני היבטים: פסיכולוגי ודידקטי. האבחון הפסיכו-דידקטי מתבסס על ההנחה שהתחום הפסיכולוגי והתחום הדידקטי קשורים זה בזה, וכי קשיים אקדמיים יכולים לנבוע לא רק כתוצאה מלקויות למידה, אלא מקשת של גורמים, הכוללת גם בעיות רגשיות או בעיות קשב. לכן, מורכב האבחון הפסיכולוגי ממספר נדבכים נוספים, שאינם קיימים באבחון הדידקטי.

אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי נועד לברר האם ישנם קשיים רגשיים הפוגמים בתפקודו הלימודי של ילדיכם. באבחון פסיכולוגי ייערכו מבחני אישיות, הערכת אינטליגנציה ובנוסף, יכלול האבחון שיחה עם ילדיכם.

הערכת אינטליגנציה נעשית על מנת לקבל תמונה כוללת לגבי הפוטנציאל הגלום בילדיכם. יחד עם זאת חשוב להדגיש, באבחון זה אין בדיקת תפקודי למידה ועל כן ייתכן כי תוצאות הערכת האינטליגנציה יושפעו לרעה מלקויות למידה שלא יאותרו באבחון פסיכולוגי. לכן, פעמים רבות יומלץ על עריכת אבחון פסיכו-דידקטי.

במידה ויימצאו קשיים רגשיים תינתן המלצה לבניית תכנית התערבות שתסייע לילדיכם להתמודד עם קשייו.

תרפיה - טיפול רגשי

תרפיה באמנות / דרמה הינו טיפול רגשי אשר בכוחו לסייע במגוון רחב של קשיים ביניהם דימוי נמוך, קשיים בתקשורת חברתית, חרדות, התמודדות עם שכול , טראומה, ויסות רגשי.

ייחודיות הטיפול בעובדה שהתקשורת שבין המטופל והמטפל וההתערבויות הטיפוליות מתאפשרות אף בדרכים שאינן מילוליות, כמו ציור, פיסול ודרכי הבעה יצירתיות (הטיפול אינו מצריך רקע בתחום),

הטיפול מתאים בעיקר לילדים ונוער אשר קיים הקושי הורבלי. והיכולת לבטא את רגשותיהם ואת חוויותיהם.

תהליך הטיפול מהווה תוצר של הקשבה לרצון ולצורך של המטופל.

מציאות רבודה – VR

דרך חדשה חווייתית וחדשנית לסיוע בהתמודדות עם חרדות, קשיי קשב וריכוז ועוד,

באמצעות מציאות רבודה – VR

ניתן להיחשף באופן בטוח כמעט לכל סיטואציה מאיימת וללמד את הנפש לפעול אחרת וללא מצוקה!

אנו מזמינים אתכם ללמוד עוד על סוגי האבחונים והטיפולים שלנו

צרו קשר עם המכון עוד היום לייעוץ ללא עלות!

© HDL