צור קשר

077-5644796

טלפון רב-קווי

077-5644796

טלפון רב-קווי

מהי הפרעת קשב וריכוז ?

הפרעת קשב וריכוז, היא אחת מההפרעות השכיחות ביותר המתפתחות אצל ילדים. ילדים עם הפרעת קשב סובלים מקשיי תפקוד בסביבות מרובות, הכוללות את הבית ובית הספר וכן ביחסים בין אישיים עם ילדים אחרים. ללא טיפול, להפרעת קשב עלולות להיות השפעות שליליות לאורך מעגל החיים, מהילדות ועד לבגרות.

אצל מרבית הילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז התסמינים ניכרים בשלב הגן או בכיתות הראשונות של בית הספר היסודי. לילדים אלה קשה לשלוט בהתנהגותם ו/או להטות קשב ולהתרכז כשהם נדרשים לכך. ההערכה היא 150,000  מהילדים סובלים מהפרעת קשב וריכוז. המשמעות היא שבכיתה של 30 עד 40 ילדים, סביר שילד אחד או שניים יאובחנו עם הפרעת קשב וריכוז.

 

ילדים עם הפרעת קשב וריכוז עומדים בפני אתגרים קשים אך לא בלתי אפשריים. כדי לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם, ילדים אלה זקוקים לעזרה, הכוונה, ייעוץ והבנה - מהוריהם, ממערכת החינוך ומאנשי מקצוע ויועצים. כיוון שבמקרים רבים הפרעת קשב וריכוז נמשכת בבגרות, מידע לגבי אבחון וטיפול בהפרעת קשב אצל מבוגרים מובא בנפרד.

בכל מקרה שבו קיים חשש מסוים לקיומה של הפרעת קשב וריכוז וקשיים ניכרים בריכוז רצוי מאוד לבדוק את הנושא מייד, ולא להמתין ובכך להציב את עצמכם ואת ילדכם בעמדה בעייתית ולא מובנת לאורך זמן. הדרך הפשוטה ביותר לקבלת אינדיקציה אם כדאי להמשיך ולבדוק באמצעות אנשי מקצוע ,הבוחנת את יכולות הקשב והריכוז ביחס לביצועים המצופים בקבוצת גילו של הנבדק ונותנת הערכה ראשונית באשר לקיומה של הפרעת קשב.